sobota, 25 kwietnia 2015

Podstawowe zasady stosowania metod medycyny naturalnej.

Dlaczego sięgamy po rozwiązania medycyny naturalnej?

test
Dodaj napis

Kuszenie

Półki w sklepach i aptekach uginają się od leków na bazie ziół, syropów, olejków, etc. Wszystkie kuszą schludnymi opakowaniami, często w modnym, dosyć surowym stylu przywodzącym na myśl produkty eko. Do tego co chwilę w mediach ktoś znany promuje naturalne metody leczenia, techniki medycyny niekonwencjonalnej. Wszystko tak przyjemnie pachnie, smakuje, wygląda... Zabiegi medycyny naturalnej pozwalają na chwilę relaksu, zmuszają do skoncentrowania się na sobie, wiążą się z pewnymi rytuałami - przygotowania naparu, inhalacji czy kąpieli. Słowem czujemy się dzięki nim "dopieszczeni".
Jak tu nie skorzystać z tego bogactwa...?

Odegnanie lęków

Lęk przed wizytą u lekarza i przed rozpoznaniem konkretnej choroby jest często powodem podejmowania prób "samoleczenia" metodami naturalnymi. Preparaty ziołowe są dostępne nie tylko w aptekach ale i supermarketach, a nawet na osiedlowych bazarach i to bez recepty. Najczęściej osoby unikające diagnozy i rozpoczęcia procedur leczenia tradycyjnego długo bagatelizują swoje objawy. Chętnie porównują je z dolegliwościami np. sąsiadki, której "ziółka" pomogły. Z uczuciem ulgi same rozpoznają u siebie (bądź u swoich dzieci) chorobę i wybierają łatwo dostępne i przyjemne metody lecznicze. (W końcu w Polsce każdy zna się na medycynie...)  Nie muszę chyba dodawać, że bywa to zgubne w skutkach.

Złudzenia

Wiele osób utożsamia medycynę naturalną z bezpieczną alternatywą dla klasycznego leczenia. Część w ogóle nie łączy niektórych preparatów roślinnych z działaniami medycznymi, no bo przecież czosnek, czy grejpfrut to nie lekarstwo.Warto jednak zainteresować się wpływem ziół, warzyw i owoców na organizm. Mogą naprawdę nieźle namieszać (szczególnie u osób chorujących na schorzenia przewlekłe). Często zmieniają skuteczność przyjmowanych leków - osłabiają bądź nasilają efekty tradycyjnego leczenia; zamiast pomóc - szkodzą.

Jak korzystać z medycyny naturalnej z głową: 

Czytaj dalej TUTAJ

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz